Dzień Strażaka 4 maja 2019r.

4 maja rozpoczął się od uroczystego apelu na którym wciągnięto na maszt flagę państwową, odczytano list z życzeniami od Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Przemarsz do kościoła pw. Św. Floriana, gdzie uroczystą mszę św. odprawił ks. proboszcz Adam Polanowski.W trakcie mszy strażacy przekazali symboliczne dary. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił jak zwykle niezastąpiony Pan Waldemar Klemenski. Pani Sołtys Władysława Cenarska złożyła wszystkim strażakom życzenia z okazji święta. Mimo chłodu spotkaliśmy się z mieszkańcami w świetlicy wiejskiej na grilu, cieście i kawie. W międzyczasie strażacy przygotowali pokazy z zakresu ratownictwa technicznego i medycznego, była loteria fantowa, malowanie twarzy i przejażdżki wozem strażackim. Samochód do ciecia przekazał nam Pan Łukasz Koliński Auto Szrot Gardziec, a autobus do pokazu Pan Łukasz Mularczyk Dom Weselny Gracja z Żukowa. Pani Sołtys, Rada Sołecka i mieszkańcy wspomogli nas w organizacji za co również dziękujemy.